Kurs na kategorię B Automatem

Opis:

Wymagany minimalny wiek do prowadzenia pojazdów kategorii B wynosi 18 lat.

w cenie kursu:

  • 30 godzin lekcyjnych (po 45 min) zajęć teoretycznych
  • 30 godzin (po 60 min) zajęć praktycznych

Prawo jazdy kat. B uprawnia do kierowania:

Polskie prawo przewiduje możliwość zrobienia prawa jazdy na samochody z automatyczną skrzynią biegów. Wtedy na odwrocie dokumentu, na samym dole, w rubryce ograniczenia będziemy mieli adnotację “78”, co oznacza uprawnienia do kierowania “wyłącznie pojazdami z automatyczną skrzynią biegów”.

Szkolenie osób niepełnosprawnych

W naszej szkole stnieje możliwość dostosowania pojazdu do konkretnej niepełnosprawności. Przed rozpoczęciem szkolenia zapraszamy osoby niepełnosprawne do kontaktu w celu określenia przystosowania samochodu.

W przypadku osób niepełnosprawnych egzamin praktyczny odbywa się bezpłatnie na naszym pojeździe Peugeot 208.A co jeśli później będę chciał zrobić kategorię B bez ograniczeń?

Przeskoczenie z prawa jazdy na auto z automatyczną skrzynią biegów na kategorię B bez ograniczeń nie jest trudne ani kosztowne. Kierowca zapisuje się od razu na egzamin praktyczny w WORD-zie na “zwykłym” samochodzie. Nie jesteśmy zmuszeni do płacenia za kurs, badanie lekarskie czy egzamin teoretyczny. Jeździć już umiemy, przepisy ruchu drogowego znamy bardzo dobrze, a takie manewry jak włączanie się do ruchu, zmiana pasa czy parkowanie nie są dla nas problemem. Sam egzamin powinien więc być formalnością. Na opanowanie ręcznej skrzyni wystarczą krótkie jazdy doszkalające.

Zapisz się TERAZ

Osoby zainteresowane zapraszamy do podania swoich danych w celu zapisania się na kurs lub zadania trapiących pytań.